סהג'ה יוגה מהי

 

סהג'ה יוגה הינה שיטת מדיטציה ייחודית המבוססת על הארה שכל אחד יכול לחוות. תהליך זה מתרחשת בתוכנו טרנספורמציה חיובית שבעזרתה אנו הופכים למוסריים, מאוחדים, מחוברים, ומאוזנים. ניתן לחוש חוויה זאת באופן פיזי כרוח עדינה וקרירה על כפות הידיים ומעל הראש.  את התיאור של החוויה הזאת ניתן למצוא הן בכל הדתות וסיפרי הקודש והן במסורת הרוחנית של כל העמים. תהליך זה מתרחש נכון להיום בשמונים וחמש מדינות שבהן אלפי אנשים מרגישים את האהרה והטרנספורמציה הפנימית מדי יום. סהג'ה יוגה היא תמיד ללא תשלום מפני שבבסיס האידיאולוגי שלה היא טוענת שבעד אהבה אלוהית לא ניתן לשלם.

אנו מזמינים אותכם להצטרף אלינו ולהיעזר בנו על מנת שתוכלו לבסס את הדבר הנפלא הזה.

   
   

סהג'ה יוגה מהי?

סהג'ה יוגה הינה שיטת מדיטציה המביאה לפריצת דרך באבולוציה של המודעות האנושית. שיטה זו נוצרה ע"י שרי מאטאג'י נירמלה דווי בשנת 1970 ומאז התפשטה לכל רחבי העולם. במילים של שרי מאטאג'י: " אחדות גלובלית של המין האנושי ניתנת להשגה דרך ההתעוררות הזאת שיכולה להתרחש אצל כל אדם, ולכן הטרנספורמציה היא תהליך בתוך האדם עצמו."

"know thyself"  - תכיר את עצמך הוא הנושא המרכזי והעיקרי של כל כתבי הקודש. דרך סהג'ה יוגה הכרה עצמית הופכת לדבר ברור. כשהאדם מבין כיצד עובדת המערכת האנרגטית שלו, הוא מבין מיהו ומהו באמת. ויותר מזה הוא לומד כיצד לתקן את החסימות האנרגטיות שלו. כתוצאה מכך אנחנו הופכים לאנשים שלווים ושמחים בחיי היום יום, שזה בהחלט לא תופעה שכיחה בזמנים המודרנים. השלווה והשמחה גדלים ומתעמקים מכיוון שאין להם גבול. אנחנו הופכים להיות חברתיים ופתוחי לב לסביבתינו כמו טיפה הנופלת לתוך אוקינוס של אהבה ונעלמת בו. כמו הטיפה אנחנו מגיעים להרמוניה עם סביבתינו ואם עצמנו.

חשוב מאוד עוד פעם לציין שתהליך זה לא ניתן לרכישה, ומי שחושב שאהבה ושמחה ניתן לקנות משלה את עצמו.

   
   

 קיימים מונחים רבים ובהרבה שפות המתיחסים להארה כגון: הגשמה עצמית ( סהג'ה יוגה ) , לידה מחדש ( ישו ) , הארה ( בודהה ) , מוקשה ( הינדי ) , גאולה ( יהדות ) ועוד. זוהי המטרה האולטימטיבית של כל הדתות וכל הדרכים הרוחניות. הידע הזה מאוד עתיק ולאורך זמן רב הוא היה נגיש למעטים בלבד. זה היה ממש סוד שהועבר ממורה לתלמיד בכמויות מזעריות. יותר מזה להגשים הארה היה כמעט בלתי אפשרי, ורק אחרי המון שנים של עבודה קשה וטיהור היה סיכוי קטן שזה יקרה.

בזמנים המודרנים בעזרת סהג'ה ( "ספונטאני" ) יוגה ( "חיבור" ) הדבר הנדיר והקשה הזה הפך בפעם הראשונה בהיסטוריה הרוחנית למשהו שיכול לקרות ללא מאמץ ובהישג יד של כל אחד. רבים ניבאו וחזו את בואה של סהג'ה יוגה כבר לפני זמן רב.

בד ובד בזמנים המודרנים קבוצות גדולות של מחפשי אמת והארה הושלו ע"י מורים שיקריים שללא כל זכות הכריזו על עצמם כיודעי דרך ומוארים. המורים הללו הם בתשעים ותשע אחוז מהמקרים רודפי כסף וכח והקשר שלהם לרוחניות אמיתית זה כמו הקשר של הפוליטיקאי אם יושר ובמילים אחרות אין שמץ של קשר.

בעזרת סהג'ה יוגה נוסף למודעות שלנו מימד חדש שבו ניתן לחוש את האמת באופן פיזי במערכת העצבים המרכזית שלנו. כתוצאה מכך הצמיחה  הרוחנית שלנו מתרחשת ללא מאמץ ומברכת אותנו בבריאות פיזית, מנטאלית, ריגשית ורוחנית. מיד אנו שמים לב שאנחנו עמוק בפנים לא הגוף או הראש או האגו או ההתניות או הרגשות או האינטלקט שאנחנו כל כך אוהבים להזדהות עימם. ההזדהות השקרית נופלת ואנחנו מבינים שאנחנו משהו בעל ערך ניצחי. אנחנו הרוח ששוכנת בליבנו בצורה שלווה וללא הפרעות. הרוח  הזאת היא המקור של הידע האמיתי, השלווה, והשימחה. הגשמה עצמית היא בעצם הביסוס של החיבור עם הרוח, ושרי מאטאג'י טוענת שזה זכות מלידה של כל אחד. 

   
   

כיצד זה קורה?

שרי מאטאג' אומרת: "כל יום אנו רואים זרעים צומחים, פרחים פורחים ופירות מבשילים, אולם אנחנו איננו רוצים לחשוב כיצד זה קורה. האמת היא שקיים כח שעושה עבודה זו. זה הכח החודר של האהבה האלוהית הנמצא בכל מקום. כעת הגיע הזמן לחוש בכוח זה ככלי בתוך עצמנו. לכלי הזה אין שום תועלת אלא אם כן הוא מחובר אל המקור שלו. אנחנו איננו יודעים את הפוטנציאל שלנו ואת היופי שלנו. למרות זאת ברגע שהחיבור עם המקור מתבסס אנחנו נהיה מופתעים מהתוצאות הדינמיות."

ראשית כל עלינו להבין שהחיבור הזה אינו מנטאלי. דרך הדת אי אפשר להגיע לחיבור הזה מכיוון שדת זה גם כן דבר מנטאלי. המודעות האנושית יכולה להתפתח למימדים גבוהים יותר דרך סהג'ה יוגה שהיא לא השלכה מנטאלית, אלא חוויה פיזית שמרוממת אותנו לממדים גבוהים יותר. זהו השלב האחרון באבולוציה האנושית. כל מה שהשגנו באבולוציה שלנו צריך עכשיו לבוא לידי ביטוי במערכת העצבים המרכזית שלנו.

   
   

כשהעובר מגיע לגיל חודשיים שלושה ברחם אמו קרניים של מודעות הנפלטות מהכוח האלוהי של  אהבה עוברות דרך המוח על מנת להאירו. הצורה של המוח שהיא כמו מנסרה שוברת את הקרניים ומחלקת אותם לארבע ערוצים מגוונים. ערוצים אלה מתואמים לארבעת הצדדים של מערכת העצבים.
 

 

- מערכת עצבים סימפתטית צד ימין
- מערכת עצבים סימפתטית צד שמאל
- מערכת עצבים פאראסימפתטית
- מערכת עצבים מרכזית

ארבעת הערוצים הם :


האנרגיה נכנסת אל העובר דרך מרכזים במוח ולאחר מכן יורדת ומתמקמת בעוד שישה מרכזים אנרגטיים הנקראים צ'אקרות. האנרגיה שנותרה לאחר תהליך זה עושה את דרכה ומתמקמת בספירלה של שלושה וחצי סיבובים בעצם הזנב. האנרגיה הזאת מכונה קונדליני. המהות הבסיסית של הקונדליני היא ארגון עצמי, בניה מחדש וצמיחה. באמצעות ארגון עצמי הקונדליני משמרת ומגנה. בניה מחדש זהי היכולת המולדת שלה לחדש, לרפא, לאזן ולמחזר. צמיחה זהי היכולת של הקונדליני להתרומם מעל השכל והמיתוסים שלו ולהשיג מודעות קולקטיבית הממוקדת באהבה.

   
   

כיצד סהג'ה יוגה שונה מסוגים אחרים של יוגה?

 סהג'ה יוגה שונה מסוגים אחרים של יוגה מפני שהיא מתחילה עם ההגשמה העצמית. במקום שההגשמה תהפוך לאיזה שהוא חלום בלתי ניתן להשגה או לפנטאזיה עתידית. לפי המסורת הישנה למורה היה רק כמות מיזערית של תלמידים. הוא היה דואג לצמיחה הרוחנית שלהם במשך כל חייהם עם תדרוכים יום יומיים. ובכל זאת רק מעטים בלבד הצליחו להגיע להארה לאחר שנים מרובות של שלבים קשים. בשביל המעטים הללו זה היה כמו לנקות חדר מעורפל נטול אור ולנקות אותו בצורה מוחלטת.

שרי מאטאג'י מכנה את הזמנים המודרניים כ- Blossom time (זמן הפריחה). זאת מפני שהאנושות הגיע למצב שהיא מוכנה להארה במאסות. שרי מאטאג'י פיתחה שיטה שבעזרתה ההגשמה העצמית מתרחשת באופן ספונטאני ( סהג'י ) בהיעדר מאמץ. אור קטן נידלק בתוכנו ודרך מדיטציה אנו מסוגלים לצמוח ולגדול מהר. זה לא דורש מאמצים קיצוניים כמו בעבר והאדם יכול לבסס את ההגשמה העצמית שלו במקביל לחיי יום יום נורמאליים של משפחה ועבודה.

   
   

מקומות לימוד של סהג'ה יוגה (יש להתקשר לפני כן לאנשים הרשומים לתאום; סהג'ה יוגה תמיד חינם)